Харківський завод транспортного устаткування був заснований у вересні 1943 року на базі Основ’янського котельно-зварювального заводу.

До 1948 року завод, в основному, виготовляв бочки та резервуари різної ємності. У 1949-1950 роках заводом був освоєний випуск автобензозаправщіков і автоцистерн.

У 60-х роках минулого сторіччя завод почав притягуватися до виконання оборонної тематики,зокрема колісної заправо- чної техніки, обладнання для наземної інфраструктури ракетних і ракетно- космічних комплексів.

У 1964 році завод увійшов до складу Міністерства загального машинобудування і з того часу до 1991 року був крупним оборонним підприємством. Автопаливозаправники АЦ-7-4310 та паливозапрввники ТЗ-2-66Д для аеромобільних війск до теперішнього часу знаходяться на озброєнні.

Так завод розробив і поставив безліч спеціальних систем та агрегатів для ракетних і ракетно-космічних комплексів, а саме - виготовив низку комплектів обладнання для ракетно – космічного комплекса Циклон-4 (Україна-Бразілія) та ін., у тому числі системи передстартової підготовки та наземної інфраструктури всіх комплексів стратегічного і космічного призначення, які знаходились і на сьогодні знаходяться в експлуатації.

З 90-х років одним з основних направлень діяльності стає забезпечення різноманітним обладнанням нафтогазової промисловості.

На сьогодні завод здійснює розробку конструкторської документації, виробляє та поставляє обладнання для нафтогазовидобувної галузі та спеціальних систем з космічних програм.